Geree.hu - A motorok világa

(Majdnem) minden, amit a motorokról tudni szerettél volna...
www.geree.hu
 GyIK •  Keresés •  Regisztráció •  Belépés 
Pontos idő: 2020.10.24. 04:39

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 235 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bogyesz
HozzászólásElküldve: 2015.02.09. 12:40 

bogyesz írta:
Ha nagy mém készítő lennék, most azt a képet tenném ki, amin egy katta nyugodtan beközli, hogy:
Mindenki nyugodjon le a pi***ba. Már fent van a hahun. :D

Lassan eltelt egy hónap. Eddig két megkeresés jött. Egy külföldi számról egy SMS, melyben az AAA autó érdeklődik. Név és telefonszámaz üzenetben. Nem hívtam fel. A másik szintén egy kupec, a Palota Autó. Velük beszéltem, de valahogy nem jött meg a bizalmam ahhoz, hogy bármilyen kereskedésbe betoljam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.02.09. 13:40 
Adminisztrátor

bogyesz írta:
bogyesz írta:
Ha nagy mém készítő lennék, most azt a képet tenném ki, amin egy katta nyugodtan beközli, hogy:

Lassan eltelt egy hónap. Eddig két megkeresés jött. Egy külföldi számról egy SMS, melyben az AAA autó érdeklődik. Név és telefonszámaz üzenetben. Nem hívtam fel. A másik szintén egy kupec, a Palota Autó. Velük beszéltem, de valahogy nem jött meg a bizalmam ahhoz, hogy bármilyen kereskedésbe betoljam.

Az AAA autóra érdemes rákeresni a homáron...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.02.19. 21:31 

Geree írta:
bogyesz írta:
bogyesz írta:

Az AAA autóra érdemes rákeresni a homáron...

Hátöööööö van baj a céggel... Ha csak a fele igaz az ott olvasott dolgoknak, már az is elég gáz... De hogy a picsbe léteznek még egyáltalán? Pedig egyszer már kivonultak... Azt most megint itt vannak. Ennek örömére tegnap befutott az első civil érdeklődő is, még arra is futotta az időnkből, hogy megnézze a vast. Majd hív...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.02.20. 08:29 
Adminisztrátor

bogyesz írta:
Hátöööööö van baj a céggel... Ha csak a fele igaz az ott olvasott dolgoknak, már az is elég gáz... De hogy a picsbe léteznek még egyáltalán? Pedig egyszer már kivonultak... Azt most megint itt vannak.

Ha az ember el akar adni egy autót, és valaki felhíívja egy jó árajánlattal,
az ember megörül. És még akár nem keveset hajlandó autózni is érte.
Hisz mégiscska egy jó ajánlat, belefér. Aztán amikor már ott van, és a
korábbi ajánlat felét sem akarják adni, akkor vagy benyeled, hogy autóztál
2x többszáz km-t, vagy benyeled, hogy a felét ajánlják és otthagyod.

És ők ezt tudják, hogy az eladási kényszer alatt lévő emberek inkább
elfogadják a kevesebb összeget, minthogy maradjon az autó és még a
plusz benzint is ki kelljen fizetni. Ebből pedig elég jó pénzt tudnak szerezni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 07:42 

Érdekes. A hűvösebb időkben a fityó fogyija elég rosszul alakult. Ebben a 15 fokos kánikulában viszont kijött egy 6.3 és egy 6.1 úgy, hogy a termosztátom nem 100%-os. Városi de nem dugóban tötymörgős szitu.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 08:45 
Adminisztrátor

bogyesz írta:
Érdekes. A hűvösebb időkben a fityó fogyija elég rosszul alakult. Ebben a 15 fokos kánikulában viszont kijött egy 6.3 és egy 6.1 úgy, hogy a termosztátom nem 100%-os. Városi de nem dugóban tötymörgős szitu.

Ha a termosztát nem jó, és alacsonyabb vízhőmérséklettel jár az autó,
akkor még elképzelhető, hogy az elektronika dúsít, ami nyilván emeli a
fogyasztást. Ez utóbbi érték viszont kiváló.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.30. 09:40 

Olybá tűnik, hogy a fityesz megy a háztul. Most vagy komolyan lábra teszem Eszkót, vagy veszek egy Focust. :lol:
Ugyanitt keresek zetecre hengerenkénti pillangókat, yamaha karbisort meg írható gyújtást. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 14:59 
Adminisztrátor

bogyesz írta:
Olybá tűnik, hogy a fityesz megy a háztul. Most vagy komolyan lábra teszem Eszkót, vagy veszek egy Focust. :lol:
Ugyanitt keresek zetecre hengerenkénti pillangókat, yamaha karbisort meg írható gyújtást. :)

Azért gondolt át, hogy melyik autóval mi a cél. Amelyikre karbisort akarsz
tenni, azt azért egy jó ideig ne tervezd be mindennapi rohangálósnak.
No meg egy-kétszázezer forintot erre azért tarts a tarsolyban. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.04. 19:36 

Geree írta:
bogyesz írta:

Tudom, nem két forint.
Eszkó lesz az egyetlen zászlóshajó. Igazából ha van jó áron zetec, nem fogok most már sokáig gondolkodni rajta. Az évek során jöttek-mentek a jobbnál jobb ajánlatok, de csak méláztam rajta. Aztán jött a fityó. Most, ha megy, onnantól igazából vehetem úgy is, hogy nincs autóm, szeptemberig érvényes a műszaki, addig leteszem, bevásárolok és nem használom, aztán majd összerakjuk, persze vizsgára felkészítve úgy, hogy utána már csak motor ki-be és szebb jövőt. Vagy használom, aztán elbontom, és tényleg kinézek egy olyan vasat amiben végre valahára nem 1.3 OHV lesz. Recaro tuti elmegy, RST géptető plusz körbe a hiánytalan spoiler szett a csöcsös lökössel szintén kapós lehet.
1.8 130 ló lenne most 80 pénzért. Ahhoz egy passzos váltó kellene még, meg egy sebész aki beműti. Meglátom. A fityó egyébként megint csinált egy 650 km-es telitankos etapot. Az új termosztátot még bepattintom, héten még megejtem a váltóolaj cseréjét, kap rá egy új szuszogót. Kap egy takarítást aztán érzékeny búcsút veszek tőle.
Ha egyébiránt lesz jó áron dajcsban 1.6 Sport, egy olyanra beneveznék. 1.6 zetec (focus motorja), viszonylag gazdag felszereltség, és nagggyon nagggyon jól eltalált spoilerezés gyárilag.

Meglátjuk.
http://idd-katalogus.medija.hu/original/0006396.jpg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 08:54 
Adminisztrátor

bogyesz írta:
Geree írta:
bogyesz írta:

Tudom, nem két forint.
Eszkó lesz az egyetlen zászlóshajó. Igazából ha van jó áron zetec, nem fogok most már sokáig gondolkodni rajta. Az évek során jöttek-mentek a jobbnál jobb ajánlatok, de csak méláztam rajta. Aztán jött a fityó. Most, ha megy, onnantól igazából vehetem úgy is, hogy nincs autóm, szeptemberig érvényes a műszaki, addig leteszem, bevásárolok és nem használom, aztán majd összerakjuk, persze vizsgára felkészítve úgy, hogy utána már csak motor ki-be és szebb jövőt. Vagy használom, aztán elbontom, és tényleg kinézek egy olyan vasat amiben végre valahára nem 1.3 OHV lesz. Recaro tuti elmegy, RST géptető plusz körbe a hiánytalan spoiler szett a csöcsös lökössel szintén kapós lehet.
1.8 130 ló lenne most 80 pénzért. Ahhoz egy passzos váltó kellene még, meg egy sebész aki beműti. Meglátom. A fityó egyébként megint csinált egy 650 km-es telitankos etapot. Az új termosztátot még bepattintom, héten még megejtem a váltóolaj cseréjét, kap rá egy új szuszogót. Kap egy takarítást aztán érzékeny búcsút veszek tőle.
Ha egyébiránt lesz jó áron dajcsban 1.6 Sport, egy olyanra beneveznék. 1.6 zetec (focus motorja), viszonylag gazdag felszereltség, és nagggyon nagggyon jól eltalált spoilerezés gyárilag.

Meglátjuk.
http://idd-katalogus.medija.hu/original/0006396.jpg

Az átalakítás utólag mindig fejfájós. Vizsgakor, KPM ellenőrzéskor, eladáskor, stb.
Persze összerakni össze lehet, de ennek a negatív járulékait gondolom nem kell
boncolgatnom.

A régi váltóra pedig felmegy a Zetec is, és áttételezésben is csak az elsőnél és
a difinél van különbség. Kérdés, hogy milyen váltót akarsz? Ha rövid difiset, azt
még könnyebb találni hosszított elsővel. Ha motort nem szétforgatós középhosszút
vagy hosszút, azt már nehezebb hosszított elsővel találni. De ezeket leszámítva
nem tudom, hogy mennyi értelme van váltót cserélni. Én a helyedben csak akkor
cserélném, ha valami konkrét kifogásom lenne vele, mint pl. ötödikben túl hamar
leforog a motor.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 235 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra